INNOWACJE

W firmie EPL nasze innowacyjne działania dotyczą trzech obszarów:
– ochrona środowiska i zrównoważony rozwój
– dekoracje
– funkcjonalność

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój

Wpisując się z zielony trend i potrzeby naszych klientów prowadzimy nasze innowacje w trzech kierunkach:
Redukuj – zmniejszamy ilość używanego plastiku przez optymalizację grubości warstw i wagi komponentów
Używaj ponownie – używamy w naszych tubach materiał PCR pochodzący z recyklingu
Przetwarzaj – projektujemy opakowania w taki sposób aby można je łatwo poddać procesowi recyklingu

PLATINA

lekka wersja laminatu PBL o grubości od 220 do 400 mikronów. Struktura ta zbudowana jest na bazie HDPE dzięki czemu ma ulepszone właściwości funkcjonalne pozwalające zredukować grubość laminatu z 300 do 220 mikronów lub dla większych tub z 460 do 300 mikronów. Tuba wykonana z laminatu na bazie HDPE wraz ze zoptymalizowaną grubością bariery EVOH staje się opakowaniem monomateriałowym i może być oznaczana kodem recyklingu 2 i recyklingowana w strumieniu HDPE. Zostało to potwierdzone przez dwie organizacje The Association of Plastic Recyclers (APR) i Recyclass

PLATINA PRO

ulepszona wersja Platiny z właściwościami barierowymi porównywalnymi z ABL. Lekka wersja laminatu PBL o grubości od 220 do 400 mikronów. Struktura ta zbudowana jest na bazie HDPE dzięki czemu ma ulepszone właściwości funkcjonalne pozwalające zredukować grubość laminatu z 300 do 220 mikronów lub dla większych tub z 460 do 300 mikronów. Tuba wykonana z laminatu na bazie HDPE wraz ze zoptymalizowaną i ulepszoną barierą EVOH staje się opakowaniem monomateriałowym i może być oznaczana kodem recyklingu 2 i recyklingowana w strumieniu HDPE. Zostało to potwierdzone przez dwie organizacje The Association of Plastic Recyclers (APR) i Recyclass

PLATINA GREEN

laminat o właściwościach Platiny z ponad 50% zawartością bio polimerów (produkowanych z trzciny cukrowej).
Istnie również możliwość produkowania tub ekstrudowanych wytworzonych w całości na bazie bio polimerów (produkowanych z trzciny cukrowej).

PLATINA FL / Green Egnite

laminaty PBL z metalizowaną warstwą pozwalający uzyskać metaliczny efekt w połączeniu z łatwym recyklingiem

Etain

laminat z zawartością materiału z recyklingu PCR. Pozwala uzyskać do 35% PCR w całej tubie laminowanej. W przypadku tub ekstrudowanych możliwe jest uzyskanie ponad 50% PCR w tubie

Kapsle HDPE

 kapsle produkowane z HDPE w połączeniu z główkami i laminatem również wykonanymi z HDPE pozwalają uzyskać opakowanie monomateriałowe, recyklingowalne w strumieniu HDPE

Dekoracje

NeoSeam / InviSeam

Technologia NeoSeam i Inviseam pozwala wyeliminować ostatni często używany argument przeciw tubom laminowanym, a mianowicie niezadrukowaną linię w strefie zgrzewu. Technologia ta umożliwia zgrzew laminatu nadrukowanego do samego końca dzięki czemu uzyskujemy efekt pełnego zadruku 360 stopni.

Zadruk może być wykonany w technologii cyfrowej, letterpress lub flexo z efektami dekoracji jak silk screen, folia na zimno i na gorąco oraz lakier matowy lub błyszczący.

EGNITE™

Egnite jest laminatem o wysokim połysku. Metaliczna folia met PET wchodząca w skład laminatu dzieki wysokiemu połyskowi doskonale odróżnia tubę od konkurencji, a dodatkowo w kombiacji z warstwą EVOH gwarantuje doskonałe właściwości barierowe.

Specjalnie zaprojektowana kompozycja polimerowa laminatu zapewnia sprężystość tuby charakterystyczną dla tub ekstrudowanych, dzięki czemu opakowanie utrzymuje pierwotny kształt przez cały okres użytkowania.

Egnite ułatwia drukowanie skomplikowanych kolorów i umożliwia uzyskanie całkiem nowych efektów dekoracyjnych tuby.

Egnite dzięki swoim wyjątkowym właściwościom w twórczy sposób dodaje blasku dzięki czemu z łątwością przyciągają uwagę klientów. Pomaga również chronić markowe produkty przed ich podrabianiem. Kreując nową dynamikę w segmencie konsumentów high-end, znacznie przekracza to, co każdy inny laminat może zaoferować.

UV-printing

UV-print pozwala drukować elementy lakierem widzialnym tylko w promieniach UV. Pozwala to uniknąć eye-marków na tylnim panelu tuby, jak również otwiera nowe możliwości takie jak specjalne efekty na opakowaniu widzialne tylko w świetle UV, np. na dyskotece.

Efekt soft touch

W celu spełnienia oczekiwań naszych klientów EPL rozwinął laminat z zawnętrzną powierzchnią Soft touch. W ofercie są również tuby ekstrudowane z efektem soft touch. Tuby z efektem Soft touch doskonale sprawdzają się w branży kosmetycznej podkreślając wyjątkowość i delikatność produktu.

Nadruk Braille

Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych kilentów rozwineliśmy możliwość bezpośredniego nadruku na opakowaniu tekstu w formacie Braille’a. Nadruk ten jest nakladany w technologii print screen i pozwala niewidomym osobom bezbłędnie identyfikować produkt.

Lens

Efekt soczewki

2020 bBranding

EPL Poland sp. z o.o.  podaje do publicznej wiadomości informację o strategii podatkowej zrealizowanej przez Spółkę w celu realizacji obowiązku określonego w art. 27c w związku z art. 27b ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Ustawa o CIT).