TUBY PLASTIKOWE

Uważa się, że tuby bezszwowe są najlepszym rozwiązaniem opakowaniowym dla przemysłu kosmetycznego, ze względu na ich wysokie walory estetyczne i łatwość dostosowania ich kształtu. Dzięki ciągłym innowacjom EPL z powodzeniem produkuje i dostarcza tuby z tworzyw sztucznych dla nowych, rozwijających się sektorów gospodarki. Przejęcie Arista Tubes, wiodącego producenta tub z tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii, pomogło nam przyswoić nowatorską wiedzę i kompleksowe doświadczenia w tej branży.

Plastikowe tuby bezszwowe są wykorzystywane do pakowania wysokiej klasy produktów o małej objętości, produkowanych w różnych gałęziach przemysłu. Zapewniają one zwiększoną trwałość towarów i pomagają im się wyróżnić na sklepowych półkach. Tuby plastikowe oferują atrakcyjne, trwałe rozwiązania dla różnych linii produktów. Od niestandardowych, kolorowych materiałów, aż po wysokiej klasy techniki dekoracyjne. EPL oferuje rozwiązania, które można dostosować do każdego rodzaju produktu lub rynku.

PRODUKCJA TUB PLASTIKOWYCH

Współwytłaczanie

EPL posiada zaawansowane urządzenia, które produkują rękawy współwytłaczane. Nasze maszyny charakteryzują się dużą elastycznością w zakresie możliwych do zastosowania kolorów i specyfikacji. Kompletna linia produkcyjna do wytłaczania tub obejmuje szereg innych maszyn, takich jak głowica wytłaczarska, maszyna drukarska, maszyna kapslująca czy maszyna pakująca.

Współwytłaczanie zapewnia automatyczną kontrolę średnicy umożliwiającą dokonywanie pomiarów laserowych widocznych na cyfrowym wyświetlaczu. Dzięki temu operator może dokonywać szybkich i precyzyjnych zmian w ustawieniach średnicy tuby. Proces ten stał się podstawowym narzędziem gwarantującym jakość. Rękawy tub, wykraczające poza określone zakresem tolerancji normy są automatycznie odrzucane. EPL wytwarza szerokie spektrum tłoczonych tub:
– w zakresie średnic od 19 mm do 60 mm
– w zakresie grubości ścianek od 400 do 500 mikronów
– w zakresie długości od 80 mm do 210 mm.

OFEROWANE STRUKTURY

  • Jednowarstwowe opcje obejmujące mieszanki LLDPE, LDPE, MDPE i HDPE.
  • Wielowarstwowe opcje obejmujące współwytłaczane
    – 2 warstwowe rękawy
    – 5 warstwowe rękawy z barierą EVOH

 

Zdobienia mogą być wykonane technologią 8 kolorowego druku offsetowego (linia i tekst, winiety i ilustracje) i 6 kolorowego sitodruku. Dostępne są farby metaliczne i perłowe.

Druk offsetowy na sucho

Główną techniką jest nadruk offsetowy na sucho do 8 kolorów z możliwością lakierowania (lakiery błyszczący, półmatowy, matowy). Posiadamy własną przygotowalnię farb i materiałów drukarskich, co pozwala na wykonanie dowolnej gamy kolorystycznej według indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo współpracujemy z firmami zewnętrznymi w zakresie przygotowania i obróbki projektów graficznych wychodząc na przeciw każdemu życzeniu klienta.

Sitodruk
EPL posiada wszelkie maszyny niezbędne do nowoczesnego zadruku metodą sitodruku. Metoda ta jest bardziej korzystna niż inne procesy, takie jak sublimacja barwnika lub druk atramentowy ze względu na jej niski koszt i możliwość nadruku na wielu różnych powierzchniach. Sitodruk to technika druku, która tworzy obraz o ostrych krawędziach przy użyciu szablonu.


Hot-stamping i Etykietowanie
Opcje znakowania etykietowania obejmują pełne opakowanie, przód i tył, zestawy naklejek i etykiet oraz etykiety wielowarstwowe i wypukłe. Tuby plastikowe są produkowane, zadrukowywane i zamykane na jednej linii produkcyjnej. Specjalne zdobienia takie jak sitodruk, hot-stamping czy etykietowanie są procesami dodatkowymi.

  • Hot stamping (tłoczenie folią) – Proces tłoczenia folią na gorąco jest techniką spajania termicznego, która prowadzi do trwałego przywarcia folii do powierzchni docelowej. EPLposiada nowoczesne urządzenia pozwalające na wykonywanie tego bardzo zdobniczego i skomplikowanego procesu. W jego trakcie metaliczna folia jest nakładana na podłoże za pośrednictwem rozgrzanej matrycy (dlatego proces ten określa się mianem tłoczenia folią na gorąco). Hot-stamping jest techniką powszechnie stosowaną do tworzenia ozdobnych arkuszy, które są następnie stosowane do tworzyw sztucznych, drewna, skóry i papieru. Technika ta jest dostępna w szerokim zakresie rozmiarów, unikalnych kolorów i wzorów.
  • Etykietowanie – W sytuacji gdy złożoność projektu przekracza parametry druku offsetowego i sitodruku, jako metoda zastępcza wykorzystywane jest etykietowanie. Tuby z etykietami są również przydatne przy produkcji krótkich serii produktów lub dla wariantów przeznaczonych do testów marketingowych produktu lub na rynki obcojęzyczne.

2020 bBranding

EPL Poland sp. z o.o.  podaje do publicznej wiadomości informację o strategii podatkowej zrealizowanej przez Spółkę w celu realizacji obowiązku określonego w art. 27c w związku z art. 27b ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Ustawa o CIT).